Pokrenuta inicijativa za stvaranje centra za autizam u našoj županiji

Pokrenuta inicijativa za stvaranje centra za autizam u našoj županiji

Županijski vijećnici Mosta su prilikom konstituiranja županijske skupštine Dubrovačko-neretvanske županije skupili dovoljan broj potpisa županijskih vijećnika za tematsku sjednicu županijske skupštine o stvaranju rehabilitacijskog centra za osobe s teškoćama u razvoju. Ova tematska sjednica je početak inicijative za izgradnju rehabilitacijskog centra iznimno potrebnog ovoj županiji.
Cilj ove tematske županijske sjednice jest osnovati Povjerenstvo sastavljeno od županijskih vijećnika kroz koje će se u koordinaciji sa županijskom upravom donijeti prijedlog o lokaciji budućeg centra, opsegu djelovanja tog centra, projektnom prijedlogu tog centra kao i svim odlukama potrebnim za konačno pokretanje izgradnje Rehabilitacijskog centra za osobe s poteškoćama u razvoju i to sve u definiranom roku do kraja ove 2021. godine.